Listopad 2009

Vysvětlení Deja Vu

17. listopadu 2009 v 20:45 Fakta:)
Pocit Deja Vu každý z nás již několikrát prožil. Pročetl jsem vaše příběhy a mám pocit, že mnoho z vás má dojem, že jde o něco nadpřirozeného, o nějaký jiný svět. Avšak Deja Vu bylo již předmětem lékařského zkoumání. A odborníci došli k tomuto závěru:

Deja Vu je způsobeno jakýmsi zkratem v mozku. Lidský mozek používá 2 typy paměti - krátkodobou a dlouhodobou. Ano, právě krátkodobou používáme mnohem častěji než dlouhodobou. Většina vjemů, myšlenek a prožitků se ukládá do krátkodobé. To vše z důvodu, abychom nepřehlcovali právě dlouhodobou paměť. Vysvětlovat jaký je rozdíl mezi těmito paměťmi, myslím, nemá cenu.
Problém Deja Vu je vcelku jednoduchý. Člověk prožívá některou ze situací, povětšinou modelovou či něčím význačnou. Mozek by měl vše uložit do krátkodobé paměti, avšak v důsledku zkratu (či chyby chcete-li) místo krátkodobé otevře dlouhodbou. Díky tomu, že zpřístupní dlouhodobou máte asi sekundový pocit, že jste již něco takového zažili. Je to důsledkem toho, že mozek natahuje tuto situaci jakoby z dlouhodobé paměti. Proto se vám zdá, že jste již někdy v minulosti něco podobného zažili. Samozřejmě je to velice zjednodušeně řečeno, ale rozepisovat se zde o hemisférách a paměťovém centru nemá význam.

Tak snad jsem vás nezklamal a vnesl trošku světla do tématiky Deja Vu.

Autor: Spiritus

!!!EVŽEN!!!

10. listopadu 2009 v 15:45 Moje kecinky:)
Dneska je Evžena:) hi hi:)

Miley Cyrus - The Climb - Official Music

7. listopadu 2009 v 18:25 Texty,překlady...
Text:

I can almost see it
That dream I'm dreaming but
There's a voice inside my head sayin,
You'll never reach it,
Every step I'm taking,
Every move I make feels
Lost with no direction
My faith is shaking but I
Got to keep trying
Got to keep my head held high