Říjen 2008

Rozbor data narození

28. října 2008 v 12:55 Fakta:)
Rozbor data narozeníCo mi vyšlo...?

3.1.1994 - Numerologický rozbor data
3
3.1.1994
Je společenská a kamarádská. Má ráda lidi a má mnoho přátel. Je upřímná. Je činorodá a plná nápadů. Nemá strach z druhých lidí. V milostném vztahu chce být nezávislá. Velmi důležité je najít si partnera pro společnost. Je smělá, aktivní, spolehlivá a iniciativní. Chce po sobě zanechat stopu. Má ráda úspěchy. Má štěstí v lásce. Ráda cestuje. Obvykle to co chce vykonat, se nejdříve odehraje v její mysli. Má smysl pro oblékání.
Důležité je být veselý a brát život takový, jaký je. Neplýtvat svojí energii. Věnovat se partnerovi a dětem. Snažit se o přizpůsobení. Zajímat se o všechny příležitosti a ihned je neodmítat.

Čemu je třeba se učit, slabiny:
Pozor na zesměšňování druhých. Vyhýbat se povrchnosti. Je výstřední a příliš ctižádostivá. Je žárlivá a prchlivá. Je domýšlivá. Činí výčitky a kritizuje. Působí na city druhého. Je přecitlivělá a roztěkaná. Je nervózní. Pozor na zbytečné diskuse. Pozor na diktátorské sklony především doma.

Obrázečky

23. října 2008 v 19:33 Obrázky :)Komu se podobáte...?

21. října 2008 v 19:13 Fakta:)
http://www.myheritage.cz/rozpoznavani-obli%C4%8Dej%C5%AF-osobnosti

Bajka

15. října 2008 v 16:40 Vtípky
Byla jednou jedna liška a ta žila se svým lišákem.Protože se měli rádi, pomilovali se a liška otěhotněla. Za čas porodila malá selátka.Byla z toho nešťastná, běhala po lese a plakala. Potkal ji vlk a ptal se, proč pláče.Liška mu vše řekla a vlk jí navrhl, ať se pomiluje s ním,
určitě to dopadne lépe.Tak se pomilovali a liška opět za čas porodila malá selátka.
Zoufalá běhala po lese, plakala, až potkala medvěda. Když mu vylíčila, proč pláče, navrhl jí medvěd, aby se s ním pomilovala, že už to teď bude určitě v pořádku.Tak se pomilovali a za nějaký čas liška opět porodila malá selátka...
PONAUČENÍ:Je úplně jedno, s kým spíš. Všichni chlapi jsou svině...:-D

Dobrá stránka

14. října 2008 v 14:49 Odkazy na jiný stránky
http://www.sweet17.cz/index.php?option=com_frontpage&Itemid=40

X Mix

14. října 2008 v 14:42 Youtube.com
http://www.youtube.com/watch?v=R2uMx6KvXyo&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=z9zuL07oBUs

http://www.youtube.com/watch?v=Zax1AQJhsd8&feature=related

Originální písemka

13. října 2008 v 17:45 Testy
http://strach.cz/jokes/pisemka2.jpg

Učení

13. října 2008 v 17:28 Fakta:)

Co všechno to může být:

* Dyslexie

Je porucha čtení. Dyslektici nepoznají písmenka, pletou si je a zaboha si nejsou schopni zapamatovat jejich tvary. Největší problém jim dělají dvojice písmen, které si jsou tvarově podobné: b-d, s-z, t-j, nebo hlásky, které podobně zní: a-e-o, b-p. Čtení představuje pro dyslektika menší katastrofu, protože nedokáže
pospojovat hlásky ve slabiku a souvisle přečíst jednotlivá slova.

* Dysgrafie

Je porucha psaní. Dysgrafik nezvládá napodobit tvar písmen a nedokáže je správně seřadit za sebe, aby vzniklo slovo. Jeho písmo je neuspořádané a nečitelné. Dysgrafik píše pomalu, těžkopádně, a i když se snaží, nakonec vznikne něco, co méně taktní učitelé nazvou "prasárnou".

* Dysortografie

Je porucha pravopisu a úzce souvisí s dyslexií a dysgrafií. Dysortograf neumí zapsat písmena ve správném pořadí včetně délek a měkkosti. Kamenem úrazu jsou tradiční diktáty, kde učitel chce, aby žáci co nejrychleji a správně přepsali to, co slyší.

* Dyskalkulie

Je porucha matematických schopností a odborníci ji dělí do několika typů. Nechápeš čísla a dělá ti problém sčítat a odčítat? Neumíš si představit číselnou osu? Nevidíš, jaký je rozdíl mezi krychlí a kvádrem? Připadají ti různě dlouhé úsečky stejné? Nevíš, jestli je větší dvacítka nebo stovka? Nedokážeš se orientovat v prostoru a dělá ti problémy čtení map? Pak vítej v klubu dyskalkuliků.

* Dyspinxie

Je porucha kreslení, takže život až tak moc neznepříjemňuje. Problém jim dělá nakreslit to, co je v prostoru, a obrázky jsou na úrovni pětiletého dítěte.

* Dysmuzie

Je porucha, kdy nezvládáš vnímat a reprodukovat hudbu. Laicky řečeno: chybí ti hudební sluch, takže nejhůř si to slízneš při hudebce.

* Dyspraxie

Je porucha obratnosti. Dyspraktik je pomalý, neobratný a nezručný. Největší trable má v hodinách praktické výchovy a tělocviku.

Co s tím?

Zajdi si do Pedagogicko-psychologické poradny nebo do Speciálně pedagogického centra, kde se necháš vyšetřit. Pokud tam půjdeš soukromě, budou po tobě chtít 600 - 800 Kč. Lepší je proto navštívit výchovného poradce nebo speciálního pedagoga, kteří by měli působit na každé škole.

Do poradny nebo centra tě doporučí a vyšetření budeš mít zadarmo. Testy jsou standardní po celé republice. Skládají se z několika částí - první z nich je psychologické vyšetření, kde mimo jiné zjistí tvoje IQ.

Co dál?

Dostaneš papír na to, že nejsi hloupá, ale trpíš poruchou učení. Poradna nebo centrum ti vypracují posudek, který odevzdáš ve škole. Co ale potřebuješ nejvíc, je doporučení na integraci. Pak už tě čekají samá pozitiva: učitelé jsou povinni ti na každý předmět vypracovat individuální učební plán, máš nárok na péči speciálního pedagoga a všichni by na tebe měli brát ohledy a dopřávat ti času, kolik potřebuješ. Dokonce se můžeš vyhnout diktátům nebo písemnému zkoušení. A to platí i pro přijímačky na střední školu, závěrečky nebo maturitu!

Bonus:
Pokud nebudeš úplný lempl a předvedeš alespoň minimální snahu, není v ničí moci nechat tě propadnout.

Nevýhody:

Testy platí pouze 2 roky, pak je musíš absolvovat znovu. Ve škole můžeš narazit na pedagogy, kteří razí heslo: za našeho mládí se s námi taky nikdo nemazlil, a potom opravdu narazíš. Vyjdou vstříc, protože musí, ale možná tě to nechají vyžrat jinde... Pokud budou navíc chytří, zjistí si, že každá specifická porucha učení se dá částečně odstranit tréninkem - stojíš pak o práci navíc, nebo o hodiny po škole, které ti budou s úsměvem nabídnuty?

Důležité: Nepodváděj!

Můžeš si totiž zavřít dveře na dost vysokých škol. Je mazané vyhnout se geometrii tím, že v poradně nezvládneš nakreslit čtverec, ale pak nepočítej, že se někdy dostaneš na svou vysněnou architekturu! Taky buď sebekritická. Pokud nezvládáš čtení a nerozumíš textům, nemá smysl hlásit se na práva nebo žurnalistiku.

Jak se legálně ulít ze školní prudy

Jestli se ve tvém žebříčku oblíbenosti krčí výuka na jednom z posledních míst, máme pro tebe bezva tipy, jak se legálně a s elegancí ulít. Konec školního roku je k tomu jako stvořený!

* Pokud trváš na lékaři, vyber si kožního. Jsi přece v citlivém věku! Učitelé jsou v případě akné vcelku taktní, takže věc přejdou bez zbytečných komentářů a nebudou rozpitvávat, proč tam chodíš každý týden.

*
Nabídni nezištnou pomoc sekretářce. Přepisování textů, razítkování a lepení obálek hravě zvládneš!

*
Věnuj se charitě. Uspořádej sbírku hraček, a pak ji odvez do vzdáleného dětského domova.

* Převezmi funkci správce školní knihovny. Nikdo nebude slídit, kolikrát jsi přerovnala všech tisíc svazků.

* Špatně se nemá ani zalévač květin, nosič křídy nebo hlídač třídnice. Sice nezabiješ celou hodinu, ale získáš několik cenných minut.

* Reprezentuj školu! Časově náročné jsou sportovní soutěže. Nejsi sportovní nadšenec? No a? Copak vás tělocvikář nemotivuje hláškou, že důležité je zúčastnit se?

* Vymysli nějakou třeskutě intelek- tuální soutěž a vezmi si pod patronát školní kolo.

* Organizuj různé akce. Škola se tvým počinem zviditelní a ty budeš na všechno dohlížet!

* Nabídni se jako model na kadeřnickém učilišti. Budeš s nimi objíždět soutěže, navíc z tebe zadara udělají kočku.

* Staň se filmovou hvězdou. Učitelé proti komparzům většinou nic nenamítají. Ale vybírej pečlivě. Nechceš mít přece nálepku té, co hrála v Planetě opic.

*
Baví tě psát? Zabav se jako redaktorka školního časopisu. Pak můžeš beztrestně prudit ve všech třídách - jakože anketa...